Modlitwa dziękczynienia do św. Rity

Przychodzę dziś do ciebie, chwalebna i potężna święta Rito, z sercem głęboko wzruszonym i wdzięcznym.

W godzinie niebezpieczeństwa, w chwili kiedy moje szczęście i moich bliskich było zagrożone zwracałem się do ciebie błagając, ze smutnym sercem i z obawą. Błagałem ciebie, którą wszyscy zwą świętą od spraw beznadziejnych, adwokatką w wypadkach rozpaczliwych, ucieczką w ostatniej chwili! Moje zaufanie nie zostało zawiedzione.


Wracam do ciebie teraz już bez cierpienia w oczach, ale z radością i pogodą serca, aby ci okazać moją wdzięczność. Tę radość i ten pokój - tobie zawdzięczam, droga święta Rito, która wstawiłaś się w mej sprawie do Boga, mimo mej niegodności i za twoim pośrednictwem doznałem łaski, której pragnąłem.

Chciałbym lepiej wyrazić ci moją wdzięczność, która rozpiera moje serce, święta uzdrowicielko i pocieszycielko strapionych, ale wzruszenie, które daje mi szczęście z otrzymanej łaski po prostu paraliżuje moje wysiłki i mogę tylko szeptać: Dziękuję, święta Rito!

Dlatego, aby udowodnić w realny sposób moją wdzięczność, obiecuję ci rozpowszechniać z coraz większym zapałem cześć twego kultu i starać się, aby pokochali cię ci, którzy cię jeszcze nie znają, bo oni nie mieli szczęścia doświadczyć twej nieskończonej miłości.

Obiecuję ci pomagać, w miarę moich możliwości, w rozpowszechnianiu kultu na twą cześć i uczestniczyć jak najczęściej w uroczystościach odbywających się ku twojej czci, aby zasłużyć na pomoc niebieską i na twoją opiekę. Postanawiam od dnia dzisiejszego wykonywać z większą sumiennością i zapałem moje chrześcijańskie obowiązki.

Droga święta Rito, proszę przekaż Bogu te moje szczere postanowienia i podziękuj Mu w moim imieniu za doznaną łaskę. Proszę cię, nie opuszczaj mnie nigdy, miej mnie pod swoją świętą opieką, abym po doznaniu jej na tej ziemi mógł w przyszłości złączyć się z tobą w niebie, aby lepiej jeszcze wyrazić ci moją wdzięczność. Amen.

22 komentarze:

Anonimowy pisze...

Blagam Cię św.Rito nie opuszczaj mnie nigdy!!!

Anonimowy pisze...

Swieta Pani dziekuje za wyproszone laski...oddana Ci twoja sluzebnica Goska

Anonimowy pisze...

SW.RITO
WIEM ZE NIE JESTEM GODNA.ALE PROSZE CIE SPRAW ABY MOJE PROSBY BYLY WYSLUCHANE,TO TY SWOJA WIELKA WIARA A JEDNAKZE SKROMNOSCIA POTRAFISZ U NAJWYZSZEGO BOGA ...WYPROSIC, WYMODLIC LASKE DLA MNIE CHOCIAZ NAPEWNO NIE ZSLUZYLAM NA TO,ALE PROSZE CIE Z CALEGO SERCA.AMEN

Anonimowy pisze...

Najdroższa Św. Rito dziękuję, że jesteś, że nigdy mnie nie zawiodłaś,wysłuchałaś każdą moja prośbę nawet taką która wydawała się niemożliwa do spełnienia. Zaufałam Ci. Nigdy mnie nie zawiodłaś. Dziękuję Ci z całego serca za wszystko. Nie opuszczaj mnie nigdy. Oddana Ci z całego serca Monika.

Anonimowy pisze...

Św. Rito dziekuję Ci za to że w tak błachej sprawie jednak mi pomagałaś. Wiem że nie jestem godna prosić Cię o więcej ale wierzę w to że Ty nikogo nie opuszczasz . Proszę Cię o pomoc w wiadomej Ci sprawie. LUDZIE UWIERZCIE ŻE CUDA SIĘ DZIEJĄ . JĄ JESTEM TEGO ŻYWYM PRZYKŁADEM . Św Rito thaaaaaaaaaaaanks .


Anonimowy pisze...

Św.Rito dziękuję ci za wszelkie dobra jakie uprosiłaś dla mnie i mojej rodziny ,a dziś znów do ciebie zanoszę gorące prośby -spraw Św. Rito by moja córka szczęśliwie obroniła pracę mgr. a następnie by znalazła pracę .Proszę nie opuszczaj nas w potrzebach,uproś zdrowie dla nas i wzajemnej miłości w rodzinie.

Anonimowy pisze...

Dziękuje!

Anonimowy pisze...

Swieta Rita , modlilam sie zebys wstawila sie za mna w sprawie beznadziejnej. Wysluchalas mojego blagania a ja obiecalam rozslawiac imie Twoje. Dziekuje z calego serca. Bog zaplac.

Anonimowy pisze...

Dziekujemy Tobie z calego serca kochana Św. Rito o wyproszona nam łaske. Zarazem prosimy Cie o kolejny pomyslny przebieg w leczeniu I o calkowite uzdrowienie naszej kochanej mamusi. Ufamy I kochamy Cie!

Anonimowy pisze...

św Rito, dziękuję Ci bardzo za otrzymane łaski i wsparcie w mojej trudnej sytuacji. Wiem ,że czynisz cuda za Twoim wstawiennictwem proszę z całego serca, błagam abym w koncu wyszła z trudnej dla mnie sytuacji, abym jak najszybcjiej ją rozwiązała i nikt aby sie o niej nie dowiedział. Błagam pomóz mi Najdroższa SW RITO.

Anonimowy pisze...

Dziękuje Ci kochana św. Rito za laski które dla mnie wyjednałaś.

Anonimowy pisze...

Dziękuję Ci św.Rito za doznane łaski i proszę o spokój duszy i ciała dla mojej córki która przebywa na opbczyżnie pomóż jej się odnależć wśród obcych aby znalazła pracę .A jej mąż przestał pić i pogrążać rodzinę w niebyt.Rito uproś dla nich łaskę o którą Cię proszę.Dziękuję za wszystko wiem ze nas nie opuscisz.

Anonimowy pisze...

ŚW RITO PROSZĘ BARDZO o pomoc w wychowaniu i nauce mojego syna.

Anonimowy pisze...

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jakiś dłuższy czas temu rozstałem się ze swoją dziewczyną. Bardzo to przeżywałem i modliłem się do św. Ryty o wstawiennictwo. Dziewczyna wróciła do mnie i byłem bardzo wdzięczny św. Rycie i innym świętym, których również o to prosiłem. Jednak rok temu znowu się rozstaliśmy. Prosiłem ponownie św. Rytę i innych świętych, lecz moje prośby nie zostały wysłuchane. Bardzo to wszystko przeżywałem, dalej przeżywam, chociaż ból już nie jest taki straszny jak na początku. Mogę normalnie funkcjonować, choć dalej bardzo za Nią tęsknię.

Nie wiem, dlaczego za pierwszym razem Bóg mnie wysłuchał przez wstawiennictwo św. Ryty i innych świętych. Może wiedział, że jeszcze nie jestem gotów na takie rozstanie. A przecież ta druga osoba także ma wolną wolę, swoje rozterki i różne pokusy. Pan Bóg dla każdego z nas ma swoje plany, tylko to my odwracamy się od Niego. Wtedy również ja sam nie poprawiłem się chyba prawie w ogóle nie walcząc z grzechami, a jeśli walczyłem to szybko upadłem.

Teraz po tym wszystkim, choć ciągle jeszcze cierpię, jestem o wiele spokojniejszy. Przez jakiś czas nie modliłem się o powrót dziewczyny, lecz nie dałem rady i ponownie to robię. Jednak wiem, że nie mogę na Panu Bogu niczego wymuszać, a ze spokojem przyjąć Jego wolę. Chociaż może to być dla człowieka bardzo trudne, chcę tego! Również teraz wiem, że ważne jest godnie przeżyć okres narzeczeństwa (choć nie byliśmy narzeczonymi) i dzięki łasce Bożej stać się godnymi sakramentu małżeństwa. Muszę pójść w końcu pojednać się z Panem Bogiem w sakramencie spowiedzi świętej, bo bez łaski uświęcającej walka o bycie lepszym chrześcijaninem jest niemożliwa.

Nie modlę się na razie o wstawiennictwo św. Ryty, ale absolutnie nie dlatego, że jej nie ufam. Po prostu tak się jakoś to wszystko potoczyło, że oprócz modlitw do Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i Matki Bożej, modlę się do św. Michała Archanioła, do Anioła Stróża, do św. Józefa i proszę ich o opiekę. Chociaż modliłem się już do nich wcześniej, może to nawet św. Ryta chciała, abym pogłębił do nich cześć i oddał się im pod opiekę. Modlę się także za dusze w czyśćcu cierpiące i chcę prosić ich o pomoc w różnych sprawach, także tej, o której tu piszę. Czytałem ostatnio, że dusze czyścowe bardzo pragną naszych modlitw, aby ulżyć im w cierpieniu i same bardzo się odwdzięczają. Jednak absolutnie nie chcę tego traktować jako handel wymienny. Choć prosimy w konkretnych sprawach, najważniejsza jest wola Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i to jej musimy się poddać, i wierzę, że Pan Bóg to doceni i nam we wszystkim pomoże. Przecież najważniejsze jest dostać się do Nieba i to Pan nasz Jezus Chrystus wie, co jest dla nas najlepsze.

Święta Ryto dziękuję Ci za wszystkie łaski, które mi wyprosiłaś u Pana Boga, a których pewnie jeszcze nawet nie rozumiem. W jednej z modlitw składa się taką obietnicę, że będzie się sławić dobroć Twego serca i wielką potęgę Twego wstawiennictwa, a jeszcze nawet tego nie zrobiłem. Wybacz święta Ryto! Dziękuję Ci za pomoc i opiekę!

MC

Anonimowy pisze...

Święta Rito, oddaję Ci wszystkie sprawy nasze. Czuwaj nad nami i naszymi rodzinami. Dziękuję Ci, że byłaś ze mną zawsze, kiedy Cię prosiłam o pomoc. Pomogłaś mi w wielu trudnych sytuacjach, bądź także teraz z nami.
Ewa

Anonimowy pisze...

Świętą Rito prosze Cię o pomoc w tym trudnym dla mnie czasie. Pomóż temu ktorego Kocham zdecydowac czy zależy mu na Nas czy woli żyć bez Nas. Pomóż mu oznajmic mi jak najszybciej swoja decyzje. Obojętnie co zdecyduje wiem że sobie poradze dzieki Twojej pomocy. Ufam Tobie.

Anonimowy pisze...

Dziękuję Św. Rito za wstawiennictwo w rozwiązywaniu trudnych spraw, za pomoc w znalezieniu dokumentów. Proszę Cię o pomoc w wiadomej sprawie... Św Rito módl się za nami.

Anonimowy pisze...

Swieta Rito zwracam sie Do Ciebie o wstawieninctwo U Pana Naszego o znalezienie pracy o wiecej pokory, by uporac sie ze wszystkimi ptoblemami ztym zwiazanymi. Nie zostawilas mnie hitist, wies prosze jeszcze raz, 18 listopada 1015, godzina 19.57

Anonimowy pisze...

Sw.Rito prosze badz przy mnie w modlitwie i wysluchaj jej bo potrzebuje Cie.Prosze pomoz mi by moje nienarodzone dzieciatko przezylo i aby w trakcie badania okazalo sie ze jest wszystko wporzadku.Prosze zlituj sie nademna i moim dzieciatkiem,niechce go stracic dlatego blagam Cie o wstawiennictwo za mnie i mojego maluszka u samego Pana Naszego.Spraw aby moje dzieciatko rozwijalo sie prawidlowo a ja zebym odzyskala spokoj serca i duszy,bo wiesz jak cierpie.Blagam z calego serca o laske dla mojego dzieciatka Sw Rito pomoz!!!

Emila pisze...

Kochana św Ritko dziękuję.DZIĘKUJĘ,DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ.Kochani daję świadectwo św Rita naprawdę pomaga,wstawia się za nami do Pana Boga Najwyższego,pomogła mi już chyba z dziesięć razy.Kochana dziękuję, jeśli mogę Cię o coś prosic to modlę się w intencji Wszystkich którzy Cię o coś proszą,proszę Cię także byś czuwała nad mną i moimi bliskimi.Jeśli mogę to proszę Cię także byś pomogła mi w znanej Ci sprawie.

Unknown pisze...

św Rito proszę pokornie o bezpieczeństwo i zdrowie dla moich dzieci. Chroń je i otaczaj płaszczem swojej opieki. Dziękuję!

Unknown pisze...

Droga św. Rito wysłuchaj moich próśb, i proszę spelnij moje oczekiwanie. Dziekuje za wszystko o co cię dotychczas prosiłam i spełniłas, me prośby. Bardzo cię proszę nie opuszczaj mnie, bądź przy mnie i czuwaj.

Prześlij komentarz