Dzieło św. Rity w Roccaporeny

Dzieło św Rity zostało założone w 1939 dla wszystkich czcicieli, w celu przypomnienia jej rodzinnego miasta Roccaporeny. Jest to małe miasteczko w Umbrii, gdzie Rita urodziła się i gdzie mieszkał aż do wejścia do klasztoru, gdzie zostało prawie zapomniane przez wieki.

Do II wojny światowej, wielu pielgrzymów podróżujących do Cascia, aby odwiedzić grób św Rity, w większości nawet nie wiedziało, że zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje się jej domu, ogród i całe miasto Roccaporena, które wygląda dokładnie tak jak za czasów życia świętej.


Praca św Rity stworzony przede wszystkim do: - Aby szerzyć kult Świętej poprzez promowanie wartości, które pochodzą z jej życia jako chrześcijańskiej żony i matki, a przewoźnicy inspiratorki zgody, przebaczenia i pokoju; - Pokaż pamiątki świata z jej życia w Roccaporenie, gdzie urodził się i spędził młodość i jego żona wypełniony swoją misję i marki; - Wspieranie i rozwijanie prac miłości chrześcijańskiej i formacji, które mają miejsce w okolicach sanktuarium; - Promocja inicjatyw z oddaniem i i duchowe kursy formacyjne dla różnych grup religijnych - Stworzenie warunków dla pokojowego religijne i wszyscy wierni Świętego pielgrzymów i którzy chcą spędzić Roccaporenie - sam, z rodziną lub w grupach - dni odpoczynku fizycznego i psychicznego. Ze względu na jego początkowej pracy, w stanie zrobić dużo pracy.

Odnowiony i zbudował sanktuaria: mały dom, w którym Święty doprowadzi ich życia małżeńskiego, został przekształcony w kaplicy ozdobione obrazami Luca Giordano 17-sza wieku, przedstawiający Rita, która otrzymuje cierń w ukrzyżowanego czole. Stary kościół parafialny. Montana, w którym Rita otrzymała sakrament małżeństwa, a później wraz z rodzicami, męża i dzieci, został odnowiony i przywrócony do pierwotnego stanu. Na szczycie wzgórza z widokiem na Roccaporena, gdzie Rita przyjechała do modlitwy, aby zbliżyć się do Boga, zbudowana kaplica, która jest znana Scoglio i gdzie można zobaczyć cały Roccaporeny panoramy i jej lasy. Wbudowany nowoczesny sanktuarium, gdzie jest przechowywany Stolicy sierści: budynek jest na tyle duża, aby otrzymywać pielgrzymów z okazji wielkiego święta.

Praca jest również zaangażowany w szpitalu, dawnego szpitala dla obcych, w którym Rita - zgodnie z tradycją - przyszedł do czynienia z chorymi i Ogrodu Cudów, gdzie w środku zimy kwitną róże i dojrzałe figi, która zwróciła Święty umiera krewnego. Oprócz nowego sanktuarium powstał Instytut dla Dzieci i Młodzieży dla biednych i opuszczonych dzieci w wieku od 4 do 18 lat, pochodzących z całych Włoch. Instytut jest miejscem, w którym żyją, uczą się i przygotować do dorosłego życia w rodzinie, i spokojne otoczenie. Aktywny jest podstawowym i gimnazjum oraz szkoła zawodowa dla mechaników. Młodzi ludzie przychodzą do instytutu więc gotowy do zamieszkania. Ze względu na dużą liczbę wiernych, którzy przyjeżdżają do rodzinnego miasta pielgrzyma Świętego zbudowany, nowoczesny dom. Ponieważ Roccaporena leży na wysokości 700 metrów nad poziomem morza, to miejsce oferuje przyjemny pobyt i odpoczynek, zwłaszcza w lecie. Okresowe spotkania odbywają, kursy i rekolekcje.

Uzupełnia eleganckie i bardzo funkcjonalne centrum kongresowego, zaprojektowanego przez architekta Riccardo Leoni, zdolną ładowni sześciu osób. Oprócz przestrzeń wystawowa jest duża i przestronna sala na warsztaty. Wszystko to odbywa się z pomocą i wsparciem prac Przyjaciół św Rita - tysiące ludzi we Włoszech i na świecie, święci ludzie szukający konkretny wkład w dzieło noszące jej imię. Każdy członek otrzyma magazyn pracuje Scoglio Dalio di Santa Rita i legitymacji Świętego obraz - symbol jedności, który panuje w wielkiej rodzinie, która łączy w sobie małe siostry okolicy Cascia.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Byłam w Roccaporeny, rzeczywiście to miejsce robi wrażenie, szczególnie ten ogród św. Rity

Prześlij komentarz